Riposta, renewable energy for men



Tania energia to fakt

   Jesteśmy w stanie podpowiedzieć Państwu najlep- sze rozwiązania ponieważ współpracujemy z czołowymi producentami w branży ener- getyki odnawialnej.                   To powoduje, że proponujemy rozwiązania o wysokiej jakości    i niezawodności.

Zasadniczo perspektywiczny wydaje się być wariant bezpiecznej energetycznej samowystarczalności, dzięki posiadaniu własnych źródeł energii i ciepła.                         Własne generatory energii odnawialnej, pozwalają uniknąć wysokich cen kupowanej energii, nieprzerwanych  podwyżek i dodatkowych kosztów zakupu energii i ciepła, zakupu tradycyjnych źródeł i nośników energii oraz ciepła, ich instalacji, obsługi, wymiany.                

Kolektory słoneczne  należą ekonomicpict4znie do najbardziej opłacalnych źródeł ciepła. Czas zwrotu inwestycji jest dwukrotnie krótszy niż w przypadku turbin wiatrowych. Kolektory pracują bezobslugo- wo nie wymagając zajmowania się nimi. Koszt wytworzenia równoważnika energii z różnych źródeł ciepła stawia kolektory słoneczne na pierwszym miejscu. Ponieważ jedynym warunkiem produkowania ciepła jest dostęp słońca do kolektora, można je instalować wszędzie bez względu na otoczenie i sąsiedztwo.            Są nieszkodliwe, nieuciążliwe, nie wywierają żadnego wpływu na środowisko. Będąc konstrukcjami o żywotności co najmiej 20 lat, stanowią długookresowe bezobsługowe, całoroczne źródło ciepła i finansowych oszczędności.

Zastosowanie wiatraków możliwe jest wszędzie tam
pict4gdzie jest wiatr, co pokazują przykładowe zdjęcia. Mogą zasilać w prąd mieszkania, domy, zakłady pracy. 
Doskonale sprawdzają się także dla budynków wielo-rodzinnych, posiadających często idealne warunki do posadowienia turbiny np.     na dachu bloku mieszkalnego. Gdyby na części dachów        w miastach zainstalować turbiny lub kolektory, a na wielu innych założyć ogrody lub chociażby zieleń, ławki… to uzyskalibyśmy ogromy przyrost taniej energii, czystego powierza, miejsca do wypoczynku i miejsca dla inwestycji w miastach zajmowanych obecnie przez trawniki, także     te rozdeptane. Mówimy o pionowym zagospodarowaniu przestrzeni, generującym wiele wolnego terenu do wykorzystania na poziomie gruntu.                              

Prąd wytwarzany przez turbiny zasilać może wszystkie urządzenia- odbiorniki wymagające zasilania, stanowi więc jako jedyny "komplet", nie wymagający innego źródła energii ani paliwa.  Zainstalowanie samowystarczalnej elektrowni może stanowić pierwszy krok ku energetycznej samowystarczalności. Sprawdzenie, że to działa da pewność i pozwoli odłączyć dotychczas używane drogie źródła energii, powodując znaczące  korzyści finansowe. Analogicznie budując nowy budynek zaplanować można dla niego własną elektrownię przeznaczając na jej zakup środki dotychczas wydatkowane na obce źródła energii.  Ponieważ cena energii nieprzerwanie rośnie, rosły także będą zyski z posiadania własnego źródła energii.  Ważne jest także to, że uzyskiwanie energii z wiatru w ogóle nie zanieczyszcza środowiska. Zaś zasoby wiatru są niewyczerpalne. Turbiny o poziomej osi nie powinny stanowić zagrożenia życia ptaków. Chcemy promować te modele, w których zwrócono na ten aspekt uwagę. 

Zapotrzebowanie na energię  np. budynku można poznać wykonując świadectwo charakterystyki energetycznej budynku.  Zlecenia takie realizujemy na bierząco na podstawie uprawnień nr 1400/2009 wpisanych pod numerem 3967 w rejestrze audytorów na stronie http://www.mi.gov.pl/2-49b5343ee22d2.htm
Znając roczne zapotrzebowanie na energię i ciepłą wodę, można dopasować odpowiednią moc kolektorów lub turbiny.      W tym momencie decydując czy  chcemy zapewnić  sobie samo- wystarczalność energetyczną,   czy raczej wspomagać inne źródła energii lub ciepła? 

Aby określić wydajność elektrowni należy uwzględnić wszystkie parametry wpływające na efektywność energetyczną, zarówno ze strony efektywności podzespołów elektrowni jak wiatru.
Turbiny wiatrowe można stosować  w szerokim zakresie mocy i lokalizacji, co pokazują przykłady:

Widoczna na balkonie turbina o mocy 0,3 kW nie jest istotnym dostawcą prądu dla mieszkania.


Usytuowanie turbiny ponad dachem budynku firmy, może być jedynym sposobem dostępu  do zasobów wiatru w miastach.

Turbina o pionowej osi wychwytuje zwiększoną o "efekt dachu" ilość wiatru, dzięki czemu wytwarza więcej prądu.


Indywidualne turbiny mogą zasilać poszczególne lokale w budownictwie zbiorowym.



Wiatr na prąd elektryczny przetwarzają generatory prądu w turbinach o osi poziomej i pionowej, jak na powyższym schemacie.

Niewielki maszt z turbiną wiatrową można posadowić        w dowolnym miejscu, nie korespondując z prawem budowlanym.

Postawienie większego masztu trwale związanego              z gruntem, wymaga dopełnienia formalności określonych przepisami budowlanymi.

Zaopatrywanie w prąd domów jednorodzinnych lub wielorodzinnych sprowadza się do dopasowania odpowiedniej mocy turbiny. Czerwone plamy na wirniku tworzą sygnał ostrzegający ptaki. Stosowanie wirników powodujacych śmierć ptaków jest nie do przyjęcia.

Zainstalowana dla domku jednorodzinnego turbina 3 KW powoduje samowystarczalność energetyczną tego gospodarstwa domowego, bez ogrzewania. Ilość wytwarzanego prądu nie wynika wyłącznie z samej mocy turbiny, która oznacza jedynie moc nominalną generatora. Nie może być odnoszona do innych lokalizacji, ani innych turbin o tożsamej mocy.

Posadowienie turbiny na dachu przenosi ją na wysokość dwukrotnie silniejszych wiatrów w stosunku do poziomu gruntu.

W celu wybrania oferty zakupu domowej elektrowni wiatrowej prosimy wstępnie o podanie interesujących Państwa parametrów elektrowni lub oczekiwanych efektów, określenia zapotrzebowania energetycznego budynku, oczekiwanego udziału elektrowni w całkowitym zapotrzebowaniu na energię, zakresu cen urządzenia,  czy innych danych ułatwiających przygotowanie odpo- wiedniej oferty?

Wdrażanie najbardziej nawet zaawansowanych technologicznie i wydajnych turbin o starcie cut in 2-2,5 oraz synergii aerodynamicznej, produkcji kanadyjskiej        i japońskiej utrudnia bariera finansowa. Przeciętna energia wiatru w Polsce powoduje, że całkowity koszt zakupu takiej turbiny zwraca się zawyczaj po 20 latach. Tylko szczególnie korzystne wietrzne lokalizacje są ekonomicznie uzasadnione. Zbadanie energii watru w miejscu planowanej instalacji turbiny, przed jej zakupem ma decydujące znaczenie dla ustalenia ekonomicznej opłacalności inwestycji.